Different Colours United na antirasistickom turnaji v Bratislave

V Bratislave sa v areáli Základnej školy Mudroňova v stredu 8.5.2013 uskutočnil futbalový antirasitický turnaj United colours of football. Zúčastnilo sa ho 32 tímov, ktoré spolu strávili príjemný deň v športovom zápolení, pri dobrom vegánskom jedle a za rytmov známych slovenských DJ´s.

Myšlienkou podujatia, ktoré sa konalo aj na počesť víťazstva Európy nad fašizmom bolo poukázanie na nežiaduce prejavy rasizmu na športoviskách, najmä na futbalových štadiónoch.

Turnaj prišli osobne podporiť viaceré zaujímavé osobnosti, napr. členovia kapely Para či veľvyslanec siete FARE na Slovensku a kampane Šport spája – rôzne farby, jedna hra Alias Lembakoali. „Je výborné, že sa takéto podujatia organizujú, a najmä to, že s nimi prichádza mládež. Teší ma, ak mladí ľudia vedia odlíšiť zlo akým je netolerancia k rôznosti, a dokážu sa proti tomu vymedziť zorganizovaním napr. takéhoto športového podujatia“, povedal Ali Lembakoali.

Bývalý hráč Interu Bratislava na turnaji viedol tím Different Colours United, ktorí tvoria rozmanití futbalisti. Jeho kostra na tomto turnaji pozostávala prevažne z hráčov, ktorí sú žiadateľmi o azyl, sústredení najmä v utečeneckom tábore v Rohovciach.

sportspaja2 sportspaja3
Členovia DCU tímu pod bannerom turnaja.     Spevák kapely PARA Lasky s A. Lembakoalim a DCU 

sportspaja4 sportspaja5
Dada – umelec s loptou nielen na ihrisku.            Banner kampane Šport spája a náš tím v akcii.
sportspaja6 sportspaja7
Spoločné foto Different Colours United (DCU) na turnaji. Boli sme unavení, ale veselí.
sportspaja1
 Šport spája – rôzne farby, jedna hra