Divadelné predstavenie Výhybka o homofóbii

Divado No Mantinels v rámci projektu Šport spája, rôzne farby jedna hra ako partner Inštitútu pre medzikultúrny dialóg pripravilo divadelnú hru Výhybka s tematikou  homofóbnych predsudkov vo futbale.

Divadelná hra od NoMantinels priblížila verejnosti životné osudy žien-futbalistiek. Hlavná protagonistka Heňa vždy vedela, že nie je ako ostatné dievčatá v tíme. Možno mala trochu hrubšie spôsoby, možno ju bavil šport viac ako iné dievčatá v škole… A možno to s ňou celé bolo tak trochu inak… Zaľúbiť sa do svojej protihráčky to sa na futbalovom trávniku nenosí!  Diváci a diváčky vstúpili  s divadlom NoMantinels do sveta ženskej futbalovej ligy. Futbalovú tribúnu alias javisko naplnil napínavý príbeh lásky, ďalekej cesty vlakom a plavby po juhoamerickej Amazonke, ktorí priniesol aj prenasledovanie krvilačnými kajmanmi a ľudským nepochopením.

Hra mala premiéru počas Akčných týždňov FARE  – celoeurópskej iniciatívy proti rasizmu a každej nenávisti v šport na  jeseň roka 2014. Odvtedy ju pre veľký úspech odohrali herci súboru No Mantinels až päťkrát, prevažne v priestoroch klubu Bateliér v Bratislave.

Réžia: Zuzka Liptáková Dramaturgia: Róbert Pakan Hudobná dramaturgia: Milan Spodniak Herečky: Martina Zemancová, Martina Karasová a Lenka Čierniková Produkcia: Roman Samotný Grafický dizajn: Juraj Víg

 

sportspaja loga

Projekt Šport spája (rôzne farby, jedna hra) bol podporený sumou 72352,76 eur z Fondu pre mimovládne organizácie, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009-2014. Správcom Fondu je Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation. Cieľom projektu Šport spája (rôzne farby, jedna hra) je Posilnenie aktívneho občianstva.

Donori: Finančný mechanizmus EHP, Nórske granty, Nadácia otvorenej spoločnosti, FARE, Partneri: MFF Bratislava, Batelier, Queer Slovakia, moshimoshi.sk

NOMANTINELS divadlo Bratislava | NOMANTINELS divadlo www.nomantinels.sk