Divadlo No Mantinels uvádza premiéru divadelnej hry „Výhybka“

V rámci kampane Šport spája bolo doposiaľ zorganizovaných množstvo podujatí – futbalové turnaje, workshopy, pripravili sme brožúru o extrémizme pre deti a mládež … Tentokrát (možno netradične) bude športu venovaná divadelná hra s názvom Výhybka, ktorej prvé dve predstavenia môžete vidieť 11. a 18. novembra 2014 o 20:00 hod. v Batelieri. Hra zároveň podporí Akčné týždne FARE (Football people weeks) 2014, celoeurópske podujatie, ktoré má za cieľ bojovať proti rasizmu, homofóbii a iným diskriminačnýnm prejavom a zároveň pdoporovať inklúziu v športe.

Nová divadelná hra od NoMantinels približuje životné osudy žien-futbalistiek.

Heňa vždy vedela, že nie je ako ostatné dievčatá v tíme. Možno mala trochu hrubšie spôsoby, možno ju bavil šport viac ako iné dievčatá v škole… A možno to s ňou celé bolo tak trochu inak… Zaľúbiť sa do svojej protihráčky to sa na futbalovom trávniku nenosí! Vstúpte s divadlom NoMantinels do sveta ženskej futbalovej ligy. V tomto kole si zmerajú sily dvaja odvekí rivali. Zaplňte futbalovú tribúnu a zažite napínavý príbeh lásky, ďalekej cesty vlakom a plavby po juhoamerickej Amazonke, prenasledovaní krvilačnými kajmanmi a ľudským nepochopením. Inscenácia sa realizuje v partnerstve s Inštitútom pre medzinárodný dialóg (IPMD) v rámci projektu Šport spája – rúzne farby jedna hra, ktorý bol podporený Fondu pre mimovládne organizácie, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009-2014. Správcom Fondu je Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation.

Predstavenie podporila aj sieť FAREnetwork (Football against Racism in Europe) v rámci Akčných týždňov FARE (Football people weeks).

Réžia: Zuzka Liptáková
Dramaturgia: Róbert Pakan
Hudobná dramaturgia: Milan Spodniak
Herečky: Martina Zemancová, Martina Karasová a Lenka Čierniková
Produkcia: Roman Samotný
Grafický dizajn: Juraj Víg

Organizator: NoMantinels
Donori: Finančný mechanizmus EHP, Nórske granty, Nadácia otvorenej spoločnosti, FAREnetwork, IPMD
Partneri: MFF Bratislava, Batelier, Queer Slovakia, moshimoshi.sk

FareNetwork logologo-sport-spaja_rozne-farby_jedna-hra eeagrantsosf_logo