FARE rozdá tzv. event granty v celkovej hodnote 20.000,- EUR

Už po tretí rok za sebou sieť FARE (Football Against Racism in Europe) podporí svojimi „event grantami“ podujatia zamerané na podporu inklúzie v športe.

FareNetwork logo

„Event granty“ sú grantami, ktoré udelí FARE subjektom (mimovládne organizácie, kluby, samosprávy, školy a pod.), ktoré navrhnú podujatia alebo aktivity, ktoré budú patriť medzi highlighty Akčných týždňov FARE 2015. Tie sa budú konať od 08. do 22. októbra 2015. V roku 2014 bolo podporených 13 subjektov z 12 európskych krajín.

„V posledných dvoch rokoch sme zaznamenali rastúci dopyt po event grantoch. Mnoho subjektov po celej Európe hľadá možnosti ako prispieť k diskurzu o sociálnej inklúzii a boji proti diskriminácii vo futbale na národnej úrovni. FARE má záujem podporovať tieto ambície pomôcť týmto skupinám v ich úsilí o pozitívnu zmenu.“ povedala Claudia Krobitzsch, hlavná koordinátorka Akčných týždňov FARE.

O event grant v maximálnej sume 3.000,- EUR môžte požiadať do 31. júla 2015 prostredníctvom on-line formulára: http://www.farenet.org/campaigns/football-people-action-weeks/event-grants/

Viac informácií nájdete na: http://www.farenet.org/news/2015-football-people-event-grants-deadline-31-july/

AW2015_Flyer_RZ.indd