Projekt Different Colours United pokračuje – v spolupráci s azylovým táborom Rohovce a tvojbuddy.sk

Multikultúrny futbalový tím Different Colours United vstupuje 9.3.2013 do jarnej časti tretieho ročníka svojho fungovania v Bratislavskej lige malého  futbalu (BLMF)

Different Colours United, futbalový projekt občianskeho združenia Inštitút pre medzikultúrny dialóg (IPMD) stelesňujúci myšlienku porozumenia a spolupráce medzi rôznymi kultúrami, začína jarnú časť súťaže v sobotu 9.3.2013 o 11.30 hod. proti tímu Galacticos.

DCU aj v nadchádzajúcej časti sezóny naďalej pokračuje v spolupráci s utečeneckým táborom Rohovce, ktorého klientom poskytuje možnosť ľahšieho začlenenia sa do spoločnosti práve pomocou futbalu. Túto spoluprácu zabezpečuje Slovenská humanitná rada združujúca viacero humanitných a charitatívnych organizácií na Slovensku. O jej činnosti sa môžete dozvedieť viac na webovej stránke www.nasiutecenci.sk

V tomto roku sa tiež podarilo nadviazať spoluprácu s občianskym združením PRO-VIDA, ktoré zastrešuje projekt dobrovoľníckej práce s deťmi z detských domovov s názvom Tvoj Buddy. Tím DCU tak už od najbližšieho zápasu posilnia aj chalani z detského domova v Bernolákove. Viac o projekte Tvoj Buddy môžete nájsť na webovej stránke www.tvojbuddy.sk.

Členovia občianskeho združenia Inštitút pre medzikultúrny dialóg a hráči Different Colours United sa s heslom kampane IPMD šport spája – rôzne farby, jedna hra s chuťou púštajú do jarnej časti súťaže BLMF a tešia sa na Vašu podporu.