Report zo zápasu DCU 23.3.2013

different-coloursV sobotu 23.3.2013 nastúpili hráči Different Colours United v 3. kole jarnej časti BLMF proti tímu Inter Glóbus. Tím DCU opäť posilnili chalani z azylového tábora v Rohovciach Dada a Martia pôvodom z Konga a Kamerunčan Guy. Okrem nich sa do hry zapojili aj Miro, Sergej, Martin, Marián a Vlado, rómsku menšinu reprezentoval najlepší strelec tímu Vilo.

Zápas začal v svižnom tempe a už od úvodného hvizdu rozhodcu sa obaja súperi mohli presvedčiť o svojich kvalitách. Počas prvého polčasu sa tímy striedali vo vedení a po vyrovnávajúcom góle Inter Glóbu v poslednej sekunde nakoniec prvý polčas skončil nerozhodne 6:6. Do druhej polky zápasu tím DCU nevstúpil najlepšie, keď tesne po výmene strán inkasoval siedmy gól. To viedlo k nervozite na kopačkách hráčov DCU a následne k ďalším gólom súpera, ktorý si postupne vypracoval päťgólový náskok. Chalani však zabrali a 10 minút pred koncom sa dokázali dotiahnuť na súpera na rozdiel dvoch gólov. Sily na vyrovnanie a prípadné otočenie zápasu však už bohužiaľ v závere chýbali a otvorená hra DCU vyústila do ďalších gólov súpera, ktorý zápas nakoniec vyhral pomerom 14:9.

TBEN1527Chalani z Different Colours United aj napriek prehre odohrali ďalší kvalitný zápas, v ktorom už tradične zažiaril strelec Vilo Rigo, ktorý súperovi vsietil sedem gólov. Do streleckej listiny sa dvoma gólmi zapísal aj Marián, v bráne výborne zachytal Dada. Všetci chalani však hrali so srdcom a s trochou štastia a síl v závere mohol konečný výsledok vyzerať inak.

Tím DCU sa teší na Vašu podporu aj v ďalšom zápase súťaže BLMF, ktorý odohrá 6.4.2013 o 15:00 proti druhému tímu tabuľky FinBras.