Šport spojí deti zo základnej školy v Šarisských Michaľanoch

Na ihrisku Základnej školy v Šarisských Michaľanoch sa 11. augusta 2013 od 10:00h uskutoční Letný športový deň. Hlavným organizátorom podujatia je občianske združenie Edu Roma so združeniami Inštitút pre medzikultúrny dialóg a OZ Stará škola Kanaš, ktoré sú zakladajúcimi členmi kampane Šport spája – rôzne farby, jedna hra.

Podujatia sa zúčastnia  okrem školákov zo Šarišských Michalian aj deti z Veľkého Šariša, odkiaľ príde etnicky pestrý tím. Deti si spolu užijú futbal, skok vo vreci, preťahovanie lanom, beh či vybíjanú. Pripravený bude aj zábavný maskot a víťazi turnaja dostanú tričká či

Cieľom akcie je spojiť rómske a nerómske deti, aby sa lepšie spoznali a vďaka športovým aktivitám aj skamarátili a prekonali prípadné bariéry. „Pomáhame škole v Michaľanoch napĺňať rozsudok o desegregácii. Od februára tam pracujeme na modeli inkluzívneho vzdelávania. Škola postupne mení postoj. Športový deň je prirodzenou súčasťou našich aktivít počas leta”, hovori Vladimír Rafael z neziskovej organizácie EDU Roma.

„Sme radi, že v rámci kampane Šport spája môžeme podporiť akciu s takýmto pozitívnym cieľom ako je budovanie lepších vzťahov medzi deťmi prostredníctvom športu“, povedal spoluzakladateľ kampane Šport spája Sergej Danilov.

Športový deň a jeho myšlienku prídu podporiť viaceré osobnosti futbalového klubu Tatran Prešov.

plagát podujatia: http://www.eduroma.sk/aktivity/sportovy-den