Vďaka spolupráci s Úniou ligových klubov boli „Football people“ aj hráči Fortunaligy

Už po tretí rok v rade sa do Akčných týždňov FARE a do kampane Šport spája – rôzne farby, jedna hra zapojila aj Únia ligových klubov, ktorá zastrešuje našu najvyššiu futbalovú súťaž – Fortunaligu.

Tentokrát povedali „Nie rasizmu!“ hráči v 14. kole Fortunaligy a nenávistným prejavom ukázali symbolickú červenú kartu, Už týždeň predtým sa zmiešaný tím ÚLK a Slovenského futbalového zväzu na čele s Ivanom Kozákom zúčastnil 7. ročníka Turnaja BLMF proti rasizmu a intolerancii.

„Zúčastniť sa na tomto turnaji sme sa rozhodli spoločne so zástupcami Slovenského futbalového zväzu, keďže rasizmus a intoleranciu na futbalových štadiónoch a celkovo v športe považujeme za negatívne javy. Preto sme dali dokopy tím bývalých ligistov či reprezentantov a teraz sa už všetci spoločne tešíme na zaujímavé súboje s tímami zloženými z hráčov rôznej pleti, národnosti či vierovyznania,“ vysvetlil prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák.

„Naše zapojenie sa do Akčných týždňov FARE sa už stalo pravidelnou aktivitou. V tomto roku sme sa rozhodli naše aktivity rozšíriť a urobiť spoluprácu efektívnejšou pre všetky strany. Červenú kartu rasizmu ukážu všetci hráči počas 14. kola Fortuna ligy aj slovenskí reprezentanti do 21 rokov pred barážovým zápasom o postup na európsky šampionát s Talianskom. Radi účasťou podporíme aj turnaj proti rasizmu a intolerancii v rámci kampane Šport spája, rôzne farby, jedna hra proti rasizmu, kde sa predstaví spoločný tím ÚLK a SFZ,“ povedal výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák.

Michal Zálešák z Inštitútu pre medzikultúrny dialóg, ktorý zastrešuje Akčné týždne FARE na Slovensku, víta, že slovenská najvyššia súťaž aj reprezentácia do 21 rokov sa tento rok opäť pripájajú k celoeurópskemu futbalovému hnutiu, ktorým Akčné týždne FARE nepochybne sú. „Ich účasť je podľa nás veľmi dôležitá, keďže podporou tolerancie a rešpektu dávajú pozitívny príklad deťom a mládeži ako aj fanúšikom,“ vyhlásil Zálešák.

Fotogaléria (fotografie boli poskytnuté klubmi):

  IMG_8218

IMG_8192

IMG_8158

IMG_8118

IMG_6122

IMG_0333b

DSC_4292 (1)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_6124