Základná škola Chminianske Jakubovany sa zapája do Football People weeks

Základná škola Chminianske Jakubovany sa tento mesiac pridáva k tisícom európskych skupín aby použila silu futbalu a prezentovala jednotný postoj proti diskriminácii a prezentovala samých seba ako Football People.

Akčné týždne FARE spájajú rozlične veľké skupiny vo viac než štyridsiatich krajinách aby prostredníctvom hry bojovali proti diskriminácii a oslávili rôznorodosť.  Základná škola Chminianske Jakubovany a FARE veria že futbal ako najpopulárnejší šport sveta patrí nám všetkým a presahuje všetky bariéry robiac nás Football People. Medzi 09. a 23. októbrom, amatérsky a profesionálny futbal, vrátane národných tímov hrajúcich kvalifikáciu UEFA Euro 2016, sa bude podieľať na tejto kampani aby oslovil fanúšikov na celom svete.

Dňa 10. októbra Základná škola Chminianske Jakubovany usporiada futbalový turnaj na ihrisku pri Spojenej škole v Chminanskych Jakubovanoch a akčné týždne FARE budú v Chminianskych Jakubovanoch pokračovať realizáciou workshopov až do 16.10.2014.

Akčné týždne sú veľmi inšpiratívnym obdobím, v ktorom diskriminácia a vylúčenie sú riešené prostredníctvom amatérskej podstaty podujatia.

„Očakávame viac ako 2000 aktivít s tým, že hnutie Football People sa bude rozrastať a bude sa môcť spoľahnúť na prácu organizácii ako je aj Základná škola Chminianske Jakubovny aby šírili túto akciu“, povedal výkonný riaditeľ Fare, Piara Powar.

PaedDr. Juliana Perečinská riaditeľka zo Základnej školy Chminianske Jakubovany povedala: „Aj my chceme byť súčasťou veľkej rodiny Fare a podieľať sa na jej aktivitách“.

Základná škola Chminianske Jakubovany vyzýva každého, aby sa zapojil do najväčšej série antidiskriminačných aktivít v Európe a pomohol tak dosiahnuť zmenu aj prostredníctvom futbalu počas tohto októbra.

 

Ďalšie informácie o Football People weeks nájdete na www.farenet.org , www.facebook.com/farenetworkhttp://twitter.com/farenet.