Akčné týždne FARE 2017 sa blížia!

Akčné týždne FARE (Football People Weeks) 2017 už po šestnástykrát klopú na dvere a s nimi je tu opäť možnosť prihlásiť sa o grant. Tohto roku budeme oslavovať rozmanitosť v dňoch 05.-19.10.2017.

Image may contain: 2 people, text

Akčné týždne FARE sú podujatím, ktorého cieľom je zapojenie čo najväčšieho počtu subjektov (ako napr. futbalových klubov, fanklubov či škôl) za účelom  podpory tolerancie nielen v športe, ale aj v spoločnosti.

Za posledné tri roky sa Akčných týždňov zúčastnilo približne 225.000 ľudí. Jedná sa o celoeurópsku iniciatívu, a preto v nej nemôže chýbať ani Slovenská republika. Minulý rok sa u nás zapojilo do Akčných týždňov desať subjektov, ktoré obdržali grant alebo darčekové predmety.

Inštitút pre medzikultúrny dialog (IPMD) ako národný koordinátor Akčných týždňov FARE v SR vyzýva aj Vás – zapojte sa do Akčných týždňov FARE 2017!  Aj pre Vás je tu možnosť uchádzať sa o grant a získať podporu na organizáciu Vášho podujatia!

FARE podporí vybrané aktivity sumou až do 500,- EUR pri tzv. malých grantoch a až do 5.000,- EUR pri tzv. event grantoch, ktoré majú celonárodný či medzinárodný dosah.

Image may contain: 3 people, people smiling, people standing, sunglasses and outdoor

MALÉ GRANTY

Čo je potrebné urobiť?

Vyplňte a odošlite online formulár na stránke: http://www.farenet.org/campaigns/footballpeople-action-weeks/small-grants/  a to najneskôr do 10. septembra 2017. Vybraní uchádzači o grant môžu získať príspevok až do sumy 500,- EUR.

Kedy FARE prevedie grant?

Úspešní uchádzači budú informovaní o výške prideleného grantu v septembri prostredníctvom e-mailu. Grant bude vyplatený na bankový účet grantistu po zorganizovaní aktivity, vyplnení krátkej záverečnej elektronickej správy a zaslaní fotografií vo vysokom rozlíšení.

Aké aktivity sú preferované?

Pri malých grantoch sa jedná o menšie podujatia či aktivity zamerané na boj proti diskriminácii či podporu tolerancie, ako napríklad:

– organizácia workshopov, seminárov a diskusií

– výtvarné a literárne súťaže s príslušnou tematikou

– vytvorenie fanúšikovskej choreografie na štadióne

– športové aktivity na začlenenie menšín

– flashmoby

EVENT GRANTY

Čo je potrebné urobiť?

Vyplňte a odošlite online formulár na stránke: http://www.farenet.org/campaigns/footballpeople-action-weeks/event-grants/ a to najneskôr do 3. septembra 2017. Vybraní uchádzači o grant môžu získať príspevok až do sumy 5000,- EUR.

Kedy FARE prevedie grant?

Úspešní uchádzači budú informovaní o výške prideleného grantu v septembri prostredníctvom e-mailu. Grant bude vyplatený na bankový účet grantistu, pričom pred zorganizovaním aktivity bude prevedených 50% grantu a po zorganizovaní aktivity, resp. vyplnení krátkej záverečnej elektronickej správy a zaslaní fotografií vo vysokom rozlíšení zvyšných 50% z výšky grantu.

Aké aktivity sú preferované?

Pri event grantoch sa jedná o podujatia väčšieho rozsahu, ako napríklad:

– národné či medzinárodné konferencie/semináre/okrúhle stoly

– filmové festivaly

– výstavy

Pre viac informácii kontaktujte:

info@farenet.org

projekty@ipmd.sk

info@ipmd.sk

 

Podrobnejšie informácie sú dostupné v anglickom jazyku na stránke:

http://www.farenet.org/news/football-people-grants-be-a-part-of-the-100000/

 

Sociálne siete:

 

Facebook:

https://www.facebook.com/sportspajaroznefarbyjednahra/?fref=ts

https://www.facebook.com/farenetwork/?fref=ts

 

Instagram: farenet

Twitter: @farenet

Image may contain: text