IX. ročník Turnaja BLMF proti rasizmu a intolerancii

Už tradičný Turnaj Bratislavskej ligy v malom futbale (BLMF) proti rasizmu a infinal-plagattolerancii sa v roku 2016 uskutoční už po deviaty krát. Miesto konania je Športový areál Pavla Gleska v Centre akademického športu STU na Račianskej ulici 103 v Bratislave (Mladá garda). Turnaj bude vrcholným podujatím akčných týždňov FARE na Slovensku.

Cieľom Turnaja je podpora tolerancie a rôznorodosti v spoločnosti, pričom tomuto cieľu zodpovedá aj zloženie účastníkov. Zoznam zúčastnených hráčov je veľmi bohatý a zahŕňa príslušníkov rôznych národností, náboženstiev a etnicít. Títo všetci sa stretnú nielen aby podporili myšlienku Turnaja, ale aj aby si zahrali kvalitný futbal. Príďte sa pozrieť a podporte správnu vec!

Vzhľadom na udalosti posledných mesiacov je hlavnou témou Turnaja nebezpečenstvo vzostupu extrémistických zoskupení a politických strán u nás a v Európe. Preto nám príde Turnaj otvoriť raper STRAPO, ktorý sa v danej problematike aktívne angažuje a DJ SPINHANDZ. Súčasťou otvorenia bude aj kultúrne vystúpenie Chalanov z chatrče, ktorí pricestujú až z Moldavy nad Bodvou.

Podujatie organizujú o.z. Inštitút pre medzikultúrny dialóg v rámci kampane Šport spája, rôzne farby, jedna hra (sportspaja.ipmd.sk) a Bratislavská liga v malom futbale (blmf.sk). Hlavnými partnermi podujatia sú Bratislavský samosprávny kraj, Zastúpenie Európskej komisie v SR, Magistrát Hlavného mesta Bratislava a Rádio Expres.

Turnaj je otvorený aj pre verejnosť. Registrovať sa môžete na stránke turnaj.ipmd.sk Viac informácií na stránke turnaj.ipmd.sk a facebooku Šport spája

Zoznam zúčastnených tímov:

 1. FC Lions
 2. Takurcitee.sk
 3. BSK + Ľudia na úteku
 4. Different Colours United
 5. BLMF
 6. Blue Dragons
 7. Mládež Ulice
 8. Pohodička
 9. Chalani z chatrče
 10. Šukar čáve
 11. Ľudová strava Naše Slovensko
 12. Načo názov
 13. Bostonské pitie čaju
 14. Bring your balls
 15. Scorpions

Trofeje IX. ročníka Turnaja BLMF proti rasizmu a intolerancii

image