Vydali sme Sprievodcu pravicovým extrémizmom pre rodičov a učiteľov

Inštitút pre medzikultúrny dialóg v rámci projektu Šport spája , rôzne farby jedna hra podporeného z Nórskych fondov, v júni 2015 vydal publikáciu Rodičov a učiteľov sprievodca pravicovým extrémizmom.

Extrémizmus patrí v súčasnosti k často skloňovaným javom ohrozujúcim spoločnosť. Za účelom získavania verejnej podpory ide zároveň o dynamicky sa meniaci fenomén, ktorý sa v dôsledku svojej protizákonnosti snaží maskovať svoju skutočnú podstatu.

To ho robí na jednej strane atraktívnejším a zároveň pre laikov ťažšie rozpoznateľným. Publikácia je určená rodičom a učiteľom a jej cieľom je priblížiť problematiku extrémizmu a ponúknuť niekoľko stručných vysvetlení, ktoré pomôžu lepšie sa v téme orientovať.

Čitateľ má na pomerne malom priestore možnosť dozvedieť sa množstvo základných informácií ohľadom toho, čo je pravicový extrémizmus, kto sú jeho najtypickejší predstavitelia, ako sa prezentujú, v čom spočíva ich nebezpečnosť, ako aj to, kto k nim najčastejšie inklinuje.

 

Stiahnuť publikáciu ako PDF môžete TU alebo navštívte:
http://www.ipmd.sk/wp-content/uploads/2015/06/sprievodca-pravicovym-extremizmom.pdf

V prípade, že máte záujem o jej tlačenú verziu, napíšte nám na info@ipmd.sk. Pošleme vám ju poštou len za cenu poštovného.