Workshop Médiá vs. rasizmus a extrémizmus v športe

Inštitút pre medzikultúrny dialóg v rámci projektu Šport spája podporeného z Nórskych fondov v spolupráci s Katedrou žurnalistiky UK a Nadáciou Friedricha Eberta organizuje workshop pre študentov žurnalistiky. Podujatie pre budúcich pracovníkov médií sa uskutoční priamo na Katedre dňa 14. apríla 2015

Obsah: Novinár by nemal strážiť len demokratické princípy ako celok, ale aj ich fundamenty, ktorými ľudské práva bezpochyby sú a rasizmus či extrémizmus ich podkopáva aj prostredníctvom prejavov niektorých skupín „fanúšikov“ počas športových podujatí.

Inštitút pre medzikultúrny dialóg organizuje workshop s cieľom vzbudiť záujem budúcich novinárov o tému tak, aby rasizmus neignorovali a nastavovali mu zrkadlo pri novinárskej práci počas kariéry, ktorá ich čaká, bez ohľadu nato, či budú športoví alebo inak zameraní redaktori.

Účasťou zaujímavých panelistov Inštitút pre medzikultúrny dialóg mladým novinárom poskytne aj bázu zdrojov, na ktoré sa počas aktívnej novinárskej kariéry môžu obracať pri práci – teda pri informovaní o protidemokratických prejavoch či dianí v rámci spoločnosti, aké sa vyskytujú aj na slovenských športoviskách.

Spíkri:

Martia Jaures, hráč Different Colours United
Michal Trško, šéfredaktor Sport.inak
Michal Pančík, futbalový komentátor , RTVS
Marek Majerčák, styk s fanúšikmi, Slovenský futbalový zväz
Michal Zálešák, projekt Sportspaja.ipmd.sk

Moderuje Peter Hanák, Slovenský rozhlas

plagat_final_male