X. ročník Turnaja BLMF proti rasizmu a intolerancii

Už tradičný Turnaj Bratislavskej ligy v malom futbale (BLMF) proti rasizmu a intolerancii bude tento rok oslavovať svoj jubilejný 10. ročník. Turnaj sa uskutoční 15.10.2017 o 10:00 v Športovom areáli Pavla Gleska v Centre akademického športu STU na Račianskej ulici 103 v Bratislave (Mladá garda) a bude vrcholným podujatím akčných týždňov FARE na Slovensku.

Turnaja sa počas 9 ročníkov zúčastnilo viac ako 1 000 futbalistov rôznej farby pleti, pôvodu či vierovyznania. Myšlienku boja proti rasizmu podporili desiatky osobností športového, spoločenského, či kultúrneho života a Turnaj sa stal najväčším podujatím tohto typu na Slovensku.

Hlavnou myšlienkou tohtoročného Turnaju je motto „HRÁME TO FAREBNE“. Daná myšlienka má znázorňovať, že futbal je hrou, ktorá spája ľudí bez ohľadu na farbu pleti, etnicitu alebo vierovyznanie. Dôležitosť tejto myšlienky je väčšia ako kedykoľvek v doterajšej histórii Turnaja a to predovšetkým kvôli vzostupu extrémistických síl na oboch stranách Atlantického oceánu. Tieto sily ohrozujú nielen politické smerovanie západného sveta, ale hlavne vnášajú do spoločnosti myšlienky nenávisti voči menšinám všetkého druhu. Preto je dôležité aby ste prišli, užili si športové zápolenie a podporili správnu vec.

Podujatie organizujú o.z. Inštitút pre medzikultúrny dialóg v rámci kampane Šport spája, rôzne farby, jedna hra (sportspaja.ipmd.sk) a Bratislavská liga v malom futbale (blmf.sk). Hlavnými partnermi podujatia sú Bratislavský samosprávny kraj, FARE network, Zastúpenie Európskej komisie v SR a Rádio Expres.

Viac informácií nájdete na stránke podujatia (turnaj.ipmd.sk) a na facebooku Šport spája (https://www.facebook.com/sportspajaroznefarbyjednahra/)

Viac o Turnaji sa dozviete z týchto videí: